پرسش های متداول

دایادایموند توکن دارایی با پشتوانه الماس است که در بستر کیف توکن ققنوس عرضه شده است.
باوجودی که سرمایه‌گذاری در الماس یکی از مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری‌هاست، عموم مردم به علت قیمت بالا و عدم شناخت و پیچیدگی انواع الماس، در این بازار سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. توکن الماس دایادایموند می‌تواند راه‌حلی مطمئن برای عموم مردم باشد که از طریق آن بتوانند در بازار الماس سرمایه‌گذاری کنند. ایجاد اعتماد از طریق شفافیت بر بستر بلاکچین باعث می‌گردد که عموم مردم بتوانند به این توکن اعتماد کرده و در فضایی امن به سرمایه‌گذاری روی الماس بپردازند.
کیف توکن ققنوس را نصب و فعال کنید. به توکن دایادایموند خط اعتماد بزنید. اکنون می توانید با اتصال به درگاه بانکی توکن دایادایموند بخرید.
قیمت گذاری توکن بر اساس نرخ راپاپورت و نرخ دلار طلای اعلامی اتحادیه صنف طلا و جواهر تهران (مظنه) محاسبه و اعلام میگردد. قیمت گذاری ثانویه در بازار نسبت به سایر دارایی های درون شبکه و در مرکز تبادل توزیع شده ققنوس تعیین خواهد شد. در کیف توکن در بخش «روندهای مالی» نمودار قیمتی توکن قابل مشاهده است.
می توانید آن را با سایر توکن های موجود در شبکه ققنوس مبادله کنید، آن را به دوستان خود هدیه دهید، به منظور حفظ ارزش سرمایه خود پس انداز کنید، الماس پشتوانه را تحویل بگیرید، بازخرید کنید، از پذیرندگان توکن دایادایموند طلا و جواهر خریداری کنید.
دایادایموند
اطلاعات پروفایل خود را در کیف توکن ققنوس تکمیل و درخواست بازخرید خود را ثبت کنید. پول به شماره شبای اعلام شده در پروفایلتان واریز خواهد شد
در مناسبت های مختلف می توانید هر تعداد توکن که تمایل دارید به حساب عزیزانتان انتقال داده دهید. همچنین می توانید از کارت های هدیه دایادایموند استفاده نمایید.
در بخش مبادلات کیف توکن ققنوس با انتخاب دو توکنی که قصد مبادله آنها را دارید میتوانید پیشنهاد خود را ثبت کنید، در تب دفترچه پیشنهادات ، پیشنهادات ثبت شده را ببینید و یا در بخش پیشنهادات من در صورت تمایل پیشنهاد ثبت شده خود را پاک کنید. فقط در نظر داشته باشید که انجام سفارشات بخ صورت هوشمند و اتوماتیک است، چنانچه هنگام ثبت پیشنهاد شما، پیشنهاد مشابهی وجود داشته باشد بالافاصله پس از تایید مبادله انجام شده و غیر قابل برگشت است، لذا از درستی پیشنهاد خود اطمینان حاصل کنید.
شما میتوانید لیست الماس های پشتوانه را در وب سایت دایادایموند مشاهده و پس از انتخاب الماس مورد نظر درخواست خود جهت دریافت الماس را ثبت کنید. شما میتوانید با ارایه تعداد توکن اعلامی، و کارمزد استیفای مرتبط برای دریافت الماس پشتوانه اقدام نمایید
بله ثابت است. پس از توکنایز شدن هر الماس تعداد توکن ثابت اما قیمت هر توکن با توجه به نرخ جهانی الماس و نرخ دلار متغیر است.
کارمزد بازخرید ۲.۵ درصد از ارزش در لحظه توکن است.
میتونید فایل پرزنت رو از اینجا دانلود کنید و اطلاعات لازم رو برای معرفی در دست داشته باشید.
بله امکان پیش خرید اقساطی توکن و یا دریافت وام نقدی با وثیقه توکن امکان پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه پیش خرید اقساطی و یا به پنل کاربری خود مراجعه نمایید.
سقف دریافت وام برای هر شخص ۱۰۰ میلیون تومان است.
تعداد توکن های پیش خرید شده در زمان واریز اولین قسط محاسبه می شود و ثابت است، پس از آن افزایش قیمت دلار باعث افزایش دارایی پیش خرید شده توسط کاربر و کسب سود برای وی می شود.
چنانچه به سقف مبلغ تعریف شده نرسیده باشد، بله می تواند همزمان چند وام دریافت کند. جهت اطلاع از سقف مبالغ تعریف شده به پیش خرید اقساطی مراجعه نمایید.
برای دریافت وام، می بایست وارد پنل کاربری شوید، و اطلاعات پروفایل را تکمیل نمایید. احراز هویت را انجام داده و سپس می توانید با انتخاب بسته مورد نظر درخواست خود را ثبت نمایید.
به منظور دریافت وام یا پیش خرید اقساطی توکن نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد. با مراجعه به پنل کاربری خود در وب سایت دایادایموند کلیه مراحل به صورت آنلاین قابل انجام است. در صورت نیاز کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

۱- ثبت نام در وب سایت دایادایموند و ورود به پنل کاربری

۲- انتخاب بسته وام و ثبت درخواست

۳- تکمیل اطلاعات پروفایل

۴- تکمیل آدرس

۵- تکمیل فرم درخواست

۶- چنانچه دارای کد تخفیف هستید پیش از امضا قرارداد آن را وارد نمایید.

۷- خواندن مفاد قرارداد و امضای آن

۸- اکنون یک ساعت فرصت دارید تا با اتصال به درگاه بانکی اولین قسط خود را واریز نمایید. در صورت اتمام این زمان، می بایست کل فرآیند را از ابتدا انجام دهید.

۹- وام خود را در لیست بسته های فعال مشاهده می کنید. و با انتخاب نمایش جزییات، جزییات وام و لیست اقساط را مشاهده می کنید.

۱- ثبت نام در وب سایت دایادایموند و ورود به پنل کاربری

۲- انتخاب بسته وام و ثبت درخواست

۳- تکمیل اطلاعات پروفایل

۴- تکمیل آدرس

۵- تکمیل فرم درخواست

۶- چنانچه دارای کد تخفیف هستید پیش از امضا قرارداد آن را وارد نمایید.

۷- خواندن مفاد قرارداد و امضای آن

۸- اکنون یک ساعت فرصت دارید تا با اتصال به درگاه ققنوسی، توکن های وثیقه را واریز نمایید.در صورت اتمام این زمان، می بایست کل فرآیند را از ابتدا انجام دهید.

* پس از واریز توکن های وثیقه وام شما، در انتظار واریز می شود و حداکثر طی ۴ روز کاری و پس از واریز وام به حساب شما فعال می شود.

۹- وام خود را در لیست بسته های فعال مشاهده می کنید. و با انتخاب نمایش جزییات، جزییات وام و لیست اقساط را مشاهده می کنید.

کاربران با می توانند با هر شماره موبایلی ثبت نام کنند، اما امکان احراز هویت و ثبت کد ملی تنها در یک پروفایل امکان پذیر است.

الماس يكي از اشكال مختلف عنصر كربن است. اين ساختار بلوري كربن توسط فشار و دماي بسيار زياد به وجود مي آيد. در دماي ٢٠٠٠ درجه و در غياب اكسيژن به فشاري در حدود ٣٥٠ هزار اتمسفر براي تبديل گرافيت به الماس احتياج است. بلور الماس ساختاري مكعبي با مركز پر دارد. الماس سخت ترين ماده طبيعي جهان است. در معيار سختي موس(Mohs)، الماس نمره ده يعني بالاترين نمره را دارد.
سرمایه گذاری روی الماس همواره نوسان بسیار کمی داشته است. علاوه بر روند رو به رشد طی ده سال گذشته (سالیانه ۶درصد)، در زمانهای رکود و بحران های اقتصادی نیز الماس نسبت به طلا و سایر فلزات و سنگ های گرانبها کاهش بسیار کمی داشته است.
قیمت تقریبی هر الماس توسط لیست قیمت راپاپورت مشخص میشود که نشان دهنده ارزش متوسط بازار است. لیست قیمت راپاپورت بر اساس نوع تراش، وزن و خلوص الماس می باشد. جهت مشاهده قیمت های به روز راپاپورت به وب سایت دایادایموند بخش قیمت الماس و توکن قیمت مراجعه کنید.
موسسه گوهرشناسی آمریکا، مهمترین سازمان شناخته شده در زمینه الماس، سنگ های قیمتی و مروارید است. فعالیت این موسسه شامل تحقیق و آزمایش بر روی سنگهای قیمتی اعم از سنگهای رنگی و بی رنگ و مرواریدهای طبیعی و پرورشی میباشد. موسسه GIA در بین همه رقبای خود، دارای اعتبار و شناخت و اطمینان بیشتری در دنیا میباشد. شناسنامه GIA معتبرترین در دنیا است. همچنین با پیشرفت تکنولوژی امکان حک کردن شماره شناسایی بر روی الماس به روش لیزر پرینت امکان پذیر شده است.
گروه Rapaport در سال 1976 تاسیس شد و یک شبکه بین المللی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات با ارزش افزوده است که از توسعه بازارهای عادلانه ، شفاف ، کارآمد و رقابتی الماس و جواهرات پشتیبانی می کند. بخش انتشارات بیشتر به دلیل لیست قیمت Rapaport شناخته می شود. لیست قیمت Rapaport در سال 1978 تاسیس شد و منبع اصلی صنعت برای قیمت الماس و اطلاعات بازار است.
هر الماس منحصر به فرد است و معجزه زمان ، مکان و تغییر است. و هرکدام دارای خصوصیات خاصی هستند که ارزش آن را ثابت می کنند. تا اواسط قرن بیستم ، هیچ استاندارد توافق شده ای برای ارزیابی الماس وجود نداشت. GIA اولین استاندارد جهانی را برای توصیف الماس ایجاد کرد: رنگ ، وضوح ، برش و وزن. امروزه 4C کیفیت الماس یک روش جهانی برای ارزیابی کیفیت هر الماس در هر نقطه از جهان است. ایجاد Diamond 4C به معنای دو چیز بسیار مهم بود: کیفیت الماس می تواند به زبانی جهانی تبدیل شود و مشتریان الماس اکنون می توانند بدانند دقیقاً چه چیزی را میخرند.
کیف توکن ققنوس را میتوانید از کلیه مارکتهای معتبر نصب کنید و یا اینجا کلیک کنید.
بعد از نصب اپلیکیشن کیف توکن ققنوس ابتدا شماره موبایل خود را وارد و پیام ارسال شده را جهت تایید وارد کنید. در مرحله بعد ایجاد حساب جدید را انتخاب و دوازده کلمه پشتیبان را در جایی امن یادداشت نمایید. سه کلمه از آن ۱۲ کلمه به صورت رندم از شما پرسیده میشود. و در صورت صحیح بودن پاسخ ها می بایست شرایط کیف توکن ققنوس، سپیدنامه ققنوس و سپیدنامه پیمان را بپذیرید. کیف توکن شما فعال شده و می توانید سرمایه گذاری خود را شروع کنید.
خط اعتماد پذیرفتن سپیدنامه و شرایط آن توکن است
جلوی هر توکن علامت + وجود دارد. با انتخاب آن و خواندن و پذیرش سپیدنامه ، توکن مذکور به دارایی شما اضافه میشود. اکنون می توانید توکن خریداری کنید و یا دیگران برای شما ارسال کنند.
میزبان های فعال شبکه ققنوس عبارتند از: شرکت داده ورزی سداد (سداد) وابسته به بانک ملی، شرکت گروه داده پردازی بانک پارسیان، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) وابسته به بانک پاسارگاد، شرکت گروه فناوران هوشمند بهسازان فردا (بهسازان) وابسته به بانک ملت، شرکت بازرگان گستر آتی آسیا وابسته به بانک تجارت، شرکت ارتباط فردا وابسته به بانک آینده، شرکت فناوری های اطلاعاتی و مالی توزیع شده یکتا ققنوس پارس (ققنوس)، شرکت سرمایه گذاران فناوری تکوستا (تکوست)، شرکت کیان دیجیتال وابسته به گروه خدمات بازار سرمایه کیان، صندوق کارآفرینی امید، شرکت سامانه نگار حامی بیمه
میزبانها، متصدی تأمین زیرساخت پردازش شبکه ققنوس هستند که علاوه بر دسترسی به دفترکل، در تهیه بسته پیشنهادی تراکنش‌های قابل ثبت در دفترکل و همچنین سازوکار راستی‌آزمایی و رأی‌گیری مبتنی بر اجماع ققنوس برای ثبت تراکنش‌ها مشارکت دارند. میزبانان، در قالب ساختار بنیاد ققنوس، راهبری شبکه ققنوس را به عهده دارند.
توکن نماینده دیجیتالی یک دارایی با ارزش هست که به واحدهای کوچکتری تقسیم شده و صاحب هر توکن در واقع مالک بخشی از اون دارایی با ارزشه
پشتوانه هر توکن دارایی با ارزشی هست که با خرید توکن نیازی نیست که کل هزینه آن پشتوانه یک جا پرداخته شه و هرکس میتونه بسته به بودجه ای که داره بخشی از آن دارایی را خریداری کنه و به مرور زمان دارایی اش رو افزایش بده
سپیدنامه‌ها (whitepaper) در حوزه‌ی خدمات و محصولات مبتنی بر زنجیره بلوک (بلاکچین) مستنداتی هستند که جهت توضیح کامل شرایط استفاده از آن شبکه و یا استفاده از محصولات و خدمات ارائه شده مبتنی بر آن شبکه تدوین شده‌اند. شبکه‌ی ققنوس دارای یک سپیدنامه است و هر توکن (دارایی دیجیتال) که در این شبکه برای سرمایه‌گذاری و تبادل ارائه شده دارای سپیدنامه‌ی اختصاصی خود است. در هر یک از این سپیدنامه‌ها شناسنامه توکن‌ها شامل اطلاعات لازم برای معرفی آن توکن و همچنین تمام اطلاعات در خصوص میزبان، ناشر و پشتوانه‌ی آن توکن به صورت مشروح ارائه شده است.